Te rejat

 • Boom i madh në pagesat elektronike gjatë Covid-19. Si t’i kryeni të gjitha nga shtëpia?

  Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), cash mund të jetë faktor kontribues në përhapjen e COVID-19, ose sic ndryshe njihet “Coronavirus” – për këtë arsye pagesat pa kontakt fizik duket se janë opsioni më i sigurtë. OBSH shpjegon se virusi mund të qëndrojë mbi kartmonedha për ditë me radhë pas ekspozimit fillestar dhe se njerëzit […]

 • Pagesat elektronike në kohën e Coronavirus: Pse jeni më të mbrojtur?

  Kartmonedhat e parave janë njohur gjithmonë si mbartëse papastërtish nga kontakti i shumtë me duar njerëzish të ndryshëm, që jo gjithmonë janë të lara. Tashmë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) po nxit përdorimin e metodave të tjera alternative si pagesat elektronike përkundrejt kartmonedhave. Kjo për të ngadalësuar përhapjen e COVID-19 ose Coronavirus. Kartmonedhat shkëmbehen rreth […]

 • Këshilla sociale për situatën aktuale të “Coronavirus”

  Distancimi social nuk është izolim social Teknologjia është miku yt Teksa distancimi social dekurajon kontaktin fizik, veçanërisht në grupe të mëdha njerëzish, jetojmë në një epokë ku të qëndruarit në kontakt me njëri tjetrin është më e lehtë se asnjëherë. Telefononi rregullisht njerëzit tuaj të afërt. Përveç telefonatave, mendoni thirrjet me video, komunikime në chatet […]

 • Oferta “GJIGANTE” nga DigitAlb, përfitoje me EasyPay!

  Digitalb hedh në treg ofertën e fundit për muajin Shkurt 2020. Oferta 2-ditore në datat 28-29 Shkurt është inspiruar nga data 29 Shkurt. Duke qenë se kjo datë është një fenomen kalendarik që ndodh një herë në 4 vite, Digitalb surprizon abonentët e saj me një ofertë “GJIGANTE”. Në këtë kohë të veçantë edhe ulja […]

 • Këngëtari Maluma koncert në Tiranë më 14 Mars ditën e Verës

  Këngëtari kolumbian me famë botërore Maluma vjen për herë të parë në Shqipëri dhe është gati të transformojë Sheshin Nënë Tereza në një koncert madhështor më 14 Mars ditën e Verës. Si pjesë e turneut të tij botëror “11:11”, një nga këngëtarët më të kërkuar në botë, i cili numëron miliarda klikime në Youtube, do […]

 • SKosmetics nga Sara Karaj, blini online me EasyPay

  SKosmetics e themeluar nga Vlogger-ja Sara Karaj është realiteti i parë shqiptar që ofron brandin e saj të produkteve kozmetike. SKosmetics ofron make up për të lehtësuar jetën tuaj të përditshme. Frymëzuar nga përvoja e gjatë e Sarës në produktet e kozmetikës dhe nga komuniteti i saj i bukurisë në internet, SKosmetics është krijuar për të […]